Panna Młoda Macieja Zienia

WEDDING | 2019, 05, 21

Maciej Zień jest czołowym polskim projektantem mody i wnętrz, którego kolekcje i pomysły od ponad 20 lat nieustannie zachwycają odbiorców.  Jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Belvedere International Achievement Award oraz ulubieńcem osobowości świata mediów i kultury. Oprócz autorskich kolekcji mody, projektuje również suknie ślubne. Projekty Macieja Zienia wyróżniają się oryginalną formą, niebanalnymi rozwiązaniami, najwyższą jakością materiałów oraz doskonałym wykonaniem.  

Wedding 2019

Maciej Zień prezentując kolekcję Wedding 2019, po raz kolejny zaskoczył odbiorców oryginalnością i świeżością pomysłów. Udowodnił, że doskonale rozumie naturę i potrzeby kobiet oraz, że potrafi spełniać ich marzenia, by w tak szczególnym dniu ślubu wyglądać zjawiskowo. 

RM: Gratuluję Ci ostatniego pokazu jesień/zima 2019/20 „Mojo”, do którego jeszcze wrócę w dalszej części rozmowy. Stworzyłeś również kolekcję sukni ślubnych Wedding 2019. Opowiedz proszę niej więcej.

MZ: Kolekcja sukni Wedding 2019 to trzynaście indywidualnych kreacji w kolorystyce złamanej bieli.  Projektując, zależało mi na tym, by przyszła Panna Młoda miała szeroki wybór krojów i stylów. Wśród zaproponowanych kreacji znajdują się zarówno te skierowane do zwolenniczek klasyki, ale również suknie zwiewne i eteryczne utrzymane w klimacie boho, uzupełnione modnymi plisowaniami.

W swoich projektach chciałem w subtelny i dyskretny sposób wyeksponować zalety kobiecej figury, odkrywając plecy, ramiona czy stosując delikatne przezroczystości. Bardzo ważna jest dla mnie najwyższa jakość materiałów z którymi pracuję. W tej kolekcji zdecydowałem wykorzystać jedwabne organzy, muśliny i francuskie koronki.

RM: Jak mało kto najlepiej znasz odpowiedź na pytanie: czego pragną kobiety, co potwierdziłeś wielokrotnie w swoich stylizacjach, projektach, w pracy z gwiazdami ubierając je na czerwony dywan.  A jaka jest Panna Młoda Macieja Zienia?

MZ: W swojej pracy utożsamiam się z hasłem „Zień blisko kobiety”. W szczególny sposób staram się poznać potrzeby klientek. Panna Młoda Macieja Zienia to kobieta elegancka, naturalna, pewna siebie, która zna swoją wartość. To kobieta, która każdego dnia wygląda oryginalnie i stylowo.

RM: Wiem, że przychodząc do Twojego Atelier Panna Młoda może liczyć nie tylko na suknię ślubną zaprojektowaną i uszytą specjalnie dla niej, ale otrzyma również pełną stylizację – zostanie ubrana od stóp do głów. Jak wygląda Twoja praca z Pannami Młodymi, które wciąż poszukując swojego stylu, są niepewne i czasem zdenerwowane przed tym podobno najbardziej stresującym dniem w życiu jakim jest ślub?

MZ: Każda klienta, która zwraca się do mnie o pomoc jest dla mnie wyjątkowa. Przyszłej Pannie Młodej, staram się zaproponować i doradzić najbardziej odpowiedni model sukni, taki  który będzie najlepiej odpowiadał jej stylowi, osobowości oraz podkreśli zalety jej kobiecości. Pytam klientkę o miejsce w którym odbędzie się wydarzenie, temat przewodni wesela oraz elementy dekoracji jakie będą się pojawiały w tracie uroczystości. Wszystko po to, aby w tym uroczystym dniu, stylizacja była spójna z charakterem wydarzenia. Często również doradzam swoim klientkom przy wyborze odpowiedniej fryzury, makijażu i doboru biżuterii. W moim Atelier klientki mogą również przymierzyć i wybrać buty, które najlepiej skomponują się z kreacją. Przyszłej Pannie Młodej rzeczywiście często jest trudno zdefiniować jak powinna wyglądać tego jedynego dnia i ja próbuję jej w tym pomóc.

RM: Kolekcja jesień/zima 2019/20 „Mojo” miała swoją premierę podczas pokazu w Pałacu na wyspie w Łazienkach Królewskich.  Już sama nazwa „Mojo” co oznacza czar, urok, zaklęcie, wskazuje na bajkowość tego wydarzenia. Piękna sceneria i cudowne kreacje. Jakie inspiracje towarzyszyły Ci przy tworzeniu tej kolekcji?

MZ: Inspirowałem się okresem panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz przebogatą historią jego letniej rezydencji. Spacerując alejkami w Łazienkach Królewskich, zwiedzając zabytkowe budynki, miałem okazję obcować z dziełami sztuki. Źródłem natchnienia przy tworzeniu kolekcji „Mojo” były dla mnie chińskie wazy, freski oraz malarstwo ścienne największych mistrzów. W projektach  nawiązuję do historycznych krojów kreacji, wysoko zaznaczonej talii z rozkloszowanym, obszernym dołem sukni oraz bufiastych rękawów i gorsetowych konstrukcji. Kolekcję charakteryzują precyzyjne, ręczne zdobienia, aplikacje i hafty. Efektem moich inspiracji jest 35 kreacji haute couture, które premierowo zaprezentowałem 24 kwietnia. Już teraz chciałbym zaprosić Wszystkich do odwiedzenia wystawy prezentującej wspomniane kreacje. Od 7 maja kolekcja będzie dostępna do zwiedzania w Pałacu na wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

RM: Kiedy przyszłe Panny Młode na żywo będą mogły zobaczyć Twoją kolekcję WEDDING?

MZ: Całą kolekcję WEDDING będzie można zobaczyć w trakcie pokazu na prestiżowych Targach Ślubnych Wedding, które odbędą się 19 i 20 Października 2019 na PGE Narodowym. Gorąco zapraszam na pokaz i na stoisko, gdzie już zupełnie z bliska będzie można zobaczyć poszczególne modele sukien.

RM : Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Renata Migalska Redaktor Naczelna magazynu Wedding

Zdjęcia: Katarzyna Kalumiere Kassai Production

 Magazyn Wedding

Magazyn Wedding

Miejsce

Na lokalizację Targów Ślubnych WEDDING organizatorzy wybrali warszawski PGE Narodowy - jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w Europie.  To tu odbywają się najważniejsze rozgrywki sportowe, najlepsze koncerty i najciekawsze imprezy kulturalne. PGE Narodowy jest więc naturalnym miejscem dla targów ślubnych WEDDING organizowanych z bezprecedensowym rozmachem.

PGE Narodowy

Zapisz się do newslettera

Dlaczego warto?
Jako pierwszy dowiesz się o: licznych konkursach z wartościowymi nagrodami, premierowych pokazach mody, nowych markach i kolekcjach, nowych usługach i produktach, wyjątkowych promocjach i rabatach, prelekcjach z najlepszymi ekspertami z branży

*Oświadczam, że zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Leo Project Beata Obidzińska, Al. Prymasa Tysiąclecia 48A lok.30, 01-242 Warszawa, NIP – 534- 215 – 25-20 w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

BIURO ORGANIZATORA
TARGI ŚLUBNE WEDDING

Al. Prymasa Tysiąclecia 48A lok.30
01-242 Warszawa
kontakt@targislubnewedding.pl

MIEJSCE
TARGÓW ŚLUBNYCH WEDDING

PGE NARODOWY
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa