Targi ślubne – warto chodzić czy nie?

WEDDING | 2018, 09, 24

Kiedy?

Targi ślubne odbywają się zazwyczaj od września do kwietnia. Dlaczego akurat wtedy, a nie teraz, w środku gorącego lata? Powód jest prosty – organizowane są poza ścisłym sezonem, który obejmuje głównie okres wakacyjny. Pewnie większość ślubów, na których byliście, odbywała się latem, a może i Wasz Wielki Dzień również planujecie właśnie wtedy. Z tego powodu jest to wyjątkowo gorący okres dla branży ślubnej i wszystkich podwykonawców. Trudno byłoby im wyrwać się na całodniowe albo nawet kilkudniowe targi, dlatego są one organizowane, gdy wszyscy mają czas, żeby w nich uczestniczyć.

Gdzie?

Targi odbywają się zarówno w dużych miastach (jako wielkie masowe imprezy), jak i lokalnie (w bardziej kameralnym wydaniu). Popularne stają się też alternatywne targi ślubne, na których królują „naturalne śluby”. Dzisiaj wesela organizowane w rustykalnym młynie albo folwarku i sesje zdjęciowe na polu, w deszczu – nikogo nie dziwią, ale jeszcze kilka lat temu były wielką ekstrawagancją. Jednym z celów takich wydarzeń jest pokazanie, że śluby nie muszą być nudne i kiczowate, a możliwości i pomysłów na uświetnienie tego niepowtarzalnego dnia jest naprawdę wiele. Dlatego też niezależnie od rozmiaru i charakteru, spotkacie tam podwykonawców z niemal każdej branży: firmy przygotowujące druki ślubne, fotografów, wideofilmowców, projektantów sukien ślubnych, DJ-ów, zespoły muzyczne oraz wedding plannerów, czyli wszystkie osoby, które w jakiś sposób są związane z organizacją ślubów i wesel.

Targi często kojarzą się z masą stoisk, ciasno rozlokowanych jedno przy drugim i oblegane przez tłumy ludzi. Organizatorzy coraz częściej jednak odchodzą od takiej formy i tworzą wydarzenia wypełnione mnóstwem atrakcji: pokazami sukien ślubnych, występami zespołów, wywiadami ze znanymi osobami z branży, projektantami odzieży, a także eksperckimi konsultacjami wedding plannerów. Te i inne atrakcje znajdziecie na przykład na Targach Ślubnych Wedding, które gromadzą polską branżę ślubną i pokazują jej wysoki poziom, nieodbiegający od tego reprezentowanego poza granicami kraju. Najbliższe odbędą się 24–25 listopada 2018 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję jednego z czołowych wydarzeń branży ślubnej. Obiecujemy, że będziecie zaskoczeni tym, co dla Was przygotowaliśmy. A kolejna edycja już 17 lutego 2019 #slubnelastminute

Dla kogo?

Tak naprawdę na targach każdy może znaleźć coś dla siebie. Adresowane są one przede wszystkim do Par Młodych, które dopiero planują swój dzień ślubu, ale przyjaciele i rodzina, którzy będą wspierać ich w przygotowaniach, również spędzą przyjemnie czas. Przed ślubem warto wybrać się na nie z wielu powodów. Jeśli macie ustalony kształt wesela, wybraliście kolor, motyw przewodni, termin i lokalizację, ale jeszcze nie macie podwykonawców, którzy uświetnią Wasz dzień, jest duże prawdopodobieństwo, że na targach spotkacie osoby, z którymi będziecie chcieli współpracować podczas przygotowywania uroczystości.

Natomiast gdy jedyną pewną rzeczą jest to, że bierzecie ślub, ale nie macie pojęcia, od czego zacząć planowanie i gdzie szukać podwykonawców, targi będą idealnym źródłem inspiracji. Piękne stoiska przygotowane przez wystawców oraz ich bogate portfolio zawierające rozmaite realizacje może podsunąć Wam pomysły, które będziecie chcieli wykorzystać na własnym weselu. Możecie też porozmawiać z wystawcami o swojej wizji i poprosić o radę. Wskazówki ludzi, którzy na co dzień pracują przy organizacji ślubów, są niezwykle cenne i na pewno warto z nich skorzystać. Poświęcając dzień lub dwa, możecie ze wszystkimi porozmawiać, zasięgnąć ich opinii i być może znaleźć osobę, z którą zechcecie współtworzyć dzień ślubu i wesela. To duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Czasami firmy, które uczestniczą w targach, oferują klientom, którzy przybyli na wydarzenie, rabaty i zniżki na swoje usługi. Może to być procent od ceny albo jakieś dodatkowe elementy dodane do standardowego pakietu. Spotkanie wystawców z osobami planującymi wesele to też wspaniała szansa dla obu stron. Jeśli podzielicie się swoją wizją wesela, opowiecie, co jest dla Was ważne, a co budzi Waszą frustrację, wpłyniecie na działania firm i sprawicie, że będą zwracać uwagę na to, co jest ważne dla osób planujących śluby.

Organizacja ślubu i wesela to duże wyzwanie. Przede wszystkim dlatego, że na co dzień raczej nie wydajemy wielkich przyjęć, podczas których mamy okazję współpracować z takim sztabem ludzi. Większość osób w momencie podjęcia decyzji o ślubie styka się z całą branżą po raz pierwszy i nie za bardzo wie, gdzie zacząć poszukiwania specjalistów, którzy wesprą ich podczas organizacji. Targi to miejsce, gdzie można znaleźć takich ludzi, dopytać ich o nurtujące nas , a dodatkowo spędzić przyjemnie dzień, korzystając z oferowanych atrakcji. Dlatego bez cienia wątpliwości warto się na nie wybrać.

Tekst: Magdalena GitlerMAGAZYN WEDDING

MAGAZYN WEDDING


Miejsce

Na lokalizację Targów Ślubnych WEDDING organizatorzy wybrali warszawski PGE Narodowy - jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w Europie.  To tu odbywają się najważniejsze rozgrywki sportowe, najlepsze koncerty i najciekawsze imprezy kulturalne. PGE Narodowy jest więc naturalnym miejscem dla targów ślubnych WEDDING organizowanych z bezprecedensowym rozmachem.

PGE Narodowy

Zapisz się do newslettera

Dlaczego warto?
Jako pierwszy dowiesz się o: licznych konkursach z wartościowymi nagrodami, premierowych pokazach mody, nowych markach i kolekcjach, nowych usługach i produktach, wyjątkowych promocjach i rabatach, prelekcjach z najlepszymi ekspertami z branży

*Oświadczam, że zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Leo Project Beata Obidzińska, Al. Prymasa Tysiąclecia 48A lok.30, 01-242 Warszawa, NIP – 534- 215 – 25-20 w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

BIURO ORGANIZATORA
TARGI ŚLUBNE WEDDING

Al. Prymasa Tysiąclecia 48A lok.30
01-242 Warszawa
kontakt@targislubnewedding.pl

MIEJSCE
TARGÓW ŚLUBNYCH WEDDING

PGE NARODOWY
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa