10 rzeczy, których nie musisz mieć, ale uczynią Twój ślub wyjątkowym

Każda Para Młoda marzy o tym, aby jej wesele było niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem. I choć generalnie jesteśmy bardzo wierni tradycji, to coraz częściej na polskich ślubach i weselach pojawiają się nowinki zaczerpnięte najczęściej od Par Młodych z dalekiego Zachodu

Większość z tych nowinek, jak każda moda, przemija, ale jest kilka elementów, o których warto nie zapomnieć, nie kosztują dużo, a sprawią, że wesele będzie jeszcze bardziej wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla Was, jak i dla Waszych gości.

 

Internetowa strona ślubna

Jeśli zwykłe zaproszenia ślubne nie do końca do Was przemawiają, spróbujcie nowego, ostatnio bardzo modnego i wyjątkowo praktycznego rozwiązania. Internetowa strona ślubna to Wasze własne zaproszenia ślubne online. Na stronie możecie umieścić Waszą historię, miejsce, datę oraz godzinę ślubu i wesela, listę gości, a także opcję potwierdzania przez gości swojego przybycia na uroczystości. Na stronie internetowej znaleźć się może również lista prezentów i Wasza galeria zdjęć, a już jako małżeństwo możecie dzielić się z gośćmi fotografiami z podróży poślubnej i umieścić podziękowania za udział w Waszym dniu.

 

Fotobudka

Niewielkie, sprytne i całkowicie mobilne urządzenie, jakie można spotkać w centrach handlowych. Fotobudka sprawi, że Wasi goście będą mogli sami sobie robić zabawne zdjęcia, które potem dołączycie do kolekcji fotografii ślubnych. Firmy wypożyczające fotobudki dorzucają również fantastyczne gadżety − śmieszne wąsy, czapeczki, okulary… Doskonała zabawa dla wszystkich − gwarantowana!

 

Noc poślubna w hotelu

Zamiast wracać do domu z naręczem kwiatów, udajcie się na romantyczną noc poślubną do eleganckiego hotelu. Zaszalejcie! To jedyna, całkiem wyjątkowa noc w życiu i warto wybrać coś specjalnego. Zamówcie do pokoju szampana i przystawki, przesiedźcie resztę nocy w wannie i obudźcie się razem następnego dnia jako małżeństwo bez zmartwień i nerwów związanych z poślubnym zamieszaniem. Możecie również ustalić wcześniej z gośćmi, że opuszczacie imprezę po północy i dzięki temu resztę nocy będziecie mieli dla siebie. W moim przypadku wyglądało to bardzo podobnie, a goście bawili się do białego rana. Pamiętajcie, że to Wasz dzień i możecie go zaplanować tak, jak chcecie!

 

Prezenty dla gości

Niewielkie, eleganckie pudełeczka, które Wasi goście znajdą obok talerzy po przybyciu na wesele, to wspaniała i bardzo miła niespodzianka. Do środka możecie włożyć coś słodkiego, albo na przykład maleńkie mydełka lub wykonane własnoręcznie drobiazgi. Zawartość zależy od Waszej pomysłowości, ale zapewniam, że goście się zachwycą i o ile nie będą mogli zjeść od razu przysmaku schowanego w uroczym pudełeczku, to z pewnością zachowają prezent na pamiątkę Waszego wielkiego dnia.

Afterparty

Oficjalne wesele z całymi rodzinami na liście odbywa się tuż po ślubie i jest tak silnie związane z naszą tradycją, że większości par trudno jest z niego zrezygnować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dzień lub nawet tydzień po ślubie zorganizować afterparty dla najbliższych przyjaciół. Możecie wybrać się wspólnie do klubu, zorganizować imprezę w domu lub urządzić ognisko na działce pod miastem. Wtedy, na pełnym luzie i w gronie rówieśników, w niezobowiązujących strojach i wolni od ślubnego stresu uczcicie po raz drugi swój ślub

 

Druga suknia ślubna

To rozwiązanie równie praktyczne, co efektowne. Druga suknia ślubna, nieco swobodniejsza od pierwszej, doskonale sprawdzi się jako kreacja do tańca i zabawy − ciężko bowiem robić to wszystko w niektórych modelach. Możesz również rozważyć wybór sukni ślubnej typu dwa w jednym, w której − po odpięciu dołu − zostaje góra i krótszy dół. Absolutnym must have są jednak buty na zmianę. Podziękujesz sobie za tę decyzję po kilku godzinach stania w nowiutkich szpilkach, a i buty na wesele mogą być nieco mniej oficjalne od tych na ślub lub całkiem zabawne, co daje znakomity efekt na zdjęciach.

 

Pierwszy taniec

Koniec z nudnym i przewidywalnym kołysaniem się na boki. Zafundujcie gościom prawdziwe zaskoczenie i przygotujcie na swój pierwszy taniec specjalnie na tę okazję opracowany układ choreograficzny. Im zabawniej, tym lepiej! Możecie skorzystać z pomocy szkoły tańca − większość z nich ma w ofercie przygotowania Młodej Pary, a instruktorzy z pewnością chętnie pomogą Wam zorganizować coś wyjątkowego. Jeśli zdecydujecie się na efektowny układ, pamiętajcie o wygodnych butach − szpilki i eleganckie buty mogą się nie sprawdzić przy podskokach, piruetach i podnoszeniach rodem z „Dirty dancing”.

pinterest.com

pinterest.com

Podziękowania

Niech wspomnienia pozostaną z Wami i Waszymi gośćmi na długo! Przygotujcie kartki z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas. Jeśli przeznaczyliście „koperty” na coś szczególnego, podzielcie się tym z gośćmi! Moja przyjaciółka przesłała wszystkim przepiękne podziękowania wraz z fantastycznym zdjęciem, na którym ona i jej nowo poślubiony mąż pozują z nowym motocyklem. To znakomity pomysł i z pewnością gościom będzie bardzo miło, że o nich pamiętacie.

 

Nietypowy transport

Luksusowa limuzyna to wygodna i efektowna forma transportu dla Pary Młodej, ale przyznacie przecież, że dość oklepana. Limuzynami czy luksusowymi autami jeżdżą wszyscy, co umożliwiają wypożyczalnie aut do ślubu. Tym lepiej jest zastanowić się nad nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniem. Tu granicą jest wyłącznie wyobraźnia, ale podpowiem, że widziałam już Pary Młode podjeżdżające pod kościół bryczkami, na motorach, na rowerach, a nawet… tirem! Efekt jest fantastyczny i na długo pozostaje w pamięci gości. Im oryginalniej, tym lepiej, ale spróbujcie wymyślić coś, co wiąże się bezpośrednio z Waszą historią lub hobby.

 

Wspólne zdjęcie z gośćmi

Fotograf czy kamerzysta na weselu to obecnie standard i trudno wyobrazić sobie uroczystości ślubne bez ich usług. Dlatego warto poprosić fotografa o wykonanie zdjęcia grupowego ze wszystkimi gośćmi. Oczywiście, jeśli na Waszym weselu będzie 300 osób, to wykonanie takiego zdjęcia będzie raczej trudne, więc pomysł sprawdzi się na małych kameralnych przyjęciach weselnych.

pinterest.com

pinterest.com

Tekst: Aleksandra Łańcucka

Zdjęcia : pinterest.com