Idealna biżuteria na ślub i wesele dla Panny Młodej i świadkowej. Propozycje MOHITO!


Biżuteria na ślub i wesele to dla Panny Młodej nieodzowny element ślubnej stylizacji, a jej odpowiednie dobranie stanowi nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek – jesteśmy pewni, że pomogą w stworzeniu jedynej w swoim rodzaju stylizacji.

Wybierz swój styl w biżuterii ślubnej

Biżuteria ślubna powinna przede wszystkim współgrać z fryzurą oraz kolorem i stylem sukni ślubnej. Nasza rada na początek? Zastanów się, w jaki styl wpisuje się Twoja kreacja marzeń – czy jest to boho, minimalizm, glamour czy klasyka.

W modzie ślubnej ostatnich lat dominuje trend rustykalny i elegancka prostota. Dla pierwszego z nich charakterystyczne są między innymi delikatne zdobienia w postaci kwiatów, frędzli i subtelnych koronek. Styl rustykalny – nazywany też zamiennie boho – odrzuca usztywniony, gorsetowy top, wprowadzając w jego miejsce między innymi dekolt w kształcie litery V lub zabudowaną górę. Szukasz biżuterii ślubnej, która wpisuje się w klimat rodem z czasów hippie? Możesz postawić na motywy florystyczne lub jeden z najważniejszych trendów 2022 roku, czyli dodatki w kolorze złotym. W MOHITO znajdziesz wyjątkowe kolczyki przypominające kwiaty i oryginalną ozdobę do włosów – opaskę z dekoracyjnym kryształem. Obie propozycje stanowią idealne uzupełnienie rustykalnego stroju Panny Młodej.

Delikatna biżuteria zadowoli natomiast miłośniczki niezwykle popularnego minimalizmu, którego najważniejszą zasadą jest umiarkowanie i prostota. Przyszłe Panny Młode coraz częściej decydują się na jeden wyrazisty element, którego najważniejszym zadaniem będzie podkreślenie piękna sukni i fryzury, w efekcie czego powstaje kreacja pełna lekkości, elegancji i kobiecości. Odnajdujesz się w świecie minimalizmu? Ogranicz ilość akcesoriów ślubnych do pojedynczej ozdoby, np. niewielkiej bransoletki w kolorze srebrnym.

Obok eleganckiej prostoty i boho warto też przyjrzeć się klimatom klasycznym i glamour. Komplety pełne przepychu i wystawności uwielbiają błysk, czyli kryształki, perły, cyrkonie czy lśniące kamienie. Klasyka z kolei to naturalność oraz szyk w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – tutaj na porządku dziennym będą suknie z gorsetową górą i komplety biżuterii w kolorze srebrnym oraz złotym, często z dodatkiem ponadczasowych pereł.  

Biżuteria ślubna dla Panny Młodej

Przed wyborem odpowiedniej biżuterii do ślubu zwróćmy uwagę na krój i kolor sukni ślubnej. Niezwykle istotny jest rodzaj dekoltu, to czy mamy do czynienia z zabudowaną górą, głębokim wycięciem, czy też wersją na jedno ramię. W pierwszym przypadku polecamy rezygnację z naszyjnika i ograniczenie się do wyrazistych kolczyków, na przykład dostępnego w MOHITO modelu z błyszczącymi cyrkoniami, czy nieco innego, o fantazyjnym kształcie.

 

Głęboki dekolt natomiast aż prosi o uwydatnienie długim naszyjnikiem w kolorze srebrnym lub złotym.

 

Jak nie zaburzyć stylizacji z suknią na jedno ramię? W takiej sytuacji sugerujemy wybrać subtelną lub efektowną bransoletkę ślubną, np. zestaw dwóch sztuk z zawieszkami.

Warto wiedzieć, że od kilku sezonów panuje boom na kolczyki ślubne. To one bowiem są elementem biżuterii, który w największym stopniu podkreśla rysy twarzy i fryzurę Panny Młodej. Bez względu na to, czy preferujemy finezyjne upięcia, czy rozpuszczone włosy ze swobodnymi falami, poszukajmy kolczyków, które oddają naszą osobowość i pasują do całej stylizacji. Mogą to być długie, bogato zdobione modele w stylu glamour lub opcja klasyczna, która będzie swoistym tłem i dodatkiem.

 

Biżuteria ślubna dla druhny

Podobnie, jak biżuteria Panny Młodej, dodatki druhny powinny współgrać z tematyką i stylem wesela. Wspominaliśmy też, że akcesoria na ślub należy dobierać starannie, biorąc pod uwagę wygląd sukni i fryzurę. Spójna całość to priorytet zarówno dla Panny Młodej, jak i druhny – obie pozostaną w centrum uwagi, szczególnie na początku uroczystości. Dodatkowo istotny jest gust i komfort samej zainteresowanej. Jeśli druhna wybierze biżuterię, w której będzie się czuła skrępowana i niepewna, wówczas trudniej będzie jej pełnić swoją rolę z uwagą i swobodą. Na koniec zalecamy skonsultować swoje typy z Panną Młodą – nie chcemy przecież przyćmić jej kreacji.

Ślubna biżuteria dla druhny? Aby odpowiedzieć na to pytanie wróćmy do początku, czyli czterech najważniejszych stylów w modzie ślubnej. W klimat boho z pewnością wpiszą się wiszące kolczyki w kolorze srebrnym, układające się w oryginalny wzór.

Dla fanek minimalizmu i klasyki modelem idealnym będą małe, okrągłe kolczyki z zapięciem na sztyft.

Poszukujących efektu wow w duchu glamour odsyłamy z kolei do ozdobionych cyrkoniami niewielkich modeli o kształcie przypominającym kwiaty.

Gdy mowa o eleganckiej biżuterii ślubnej to właśnie kolczyki należą do jednych z najbardziej pożądanych ozdób. Nie zapomnijmy jednak o innych możliwościach, w tym naszyjnikach i bransoletkach. I w tej kwestii mamy swoich faworytów. Jednym z nich jest delikatna bransoletka w kolorze srebrnym.

Prezentując ślubną biżuterię od MOHITO stawialiśmy na dodatki uroczyste i w dobrym tonie. Wspomniane modele możesz jednak nosić także na co dzień, np. jako uzupełnienie biznesowego outfitu.