Co powinien wiedzieć świadek, zanim wybierze swój garnitur na ślub?


W dniu ślubu w centrum uwagi jest Para Młoda. Jednak oprócz nich możemy wyróżnić kilka innych osób, które przykują spojrzenia gości. Należą do nich rodzice oraz świadkowie. Zarówno jedni, jak i drudzy pełnią ważną funkcję, dlatego tak ważne jest, by prezentowali się odpowiednio przy młodej parze, jednocześnie nie przyćmiewając stylizacji nowożeńców. W co się najlepiej ubrać jako świadek?

Garnitur na ślub to podstawa. Nic tak nie będzie dobrze wyglądać tego dnia, jak marynarka, eleganckie spodnie i koszula. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteś świadkiem. Gdy włożysz męski garnitur, zdecydowanie podkreślisz rangę wydarzenia oraz będziesz mieć pewność, że wyglądasz stosownie do sytuacji. W wielu przypadkach może to być kolor neutralny jak garnitur w kolorze czarnym lub granatowym. Dodając do tego poszetkę, całość będzie prezentowała się bardzo szykownie.

Zaprezentuj się stosownie podczas ślubu jako świadek

Musisz pamiętać, że jako świadek, podczas ceremonii zaślubin będziesz bardzo blisko młodej pary. Z tego powodu znajdziesz się na wielu zdjęciach. Niezależnie czy będzie to Urząd Stanu Cywilnego, czy Kościół, warto byś zadbał o schludny i elegancki strój. Oprócz garnituru warto byś ubrał dobrze dopasowaną męską koszulę. W ten sposób będzie ona odpowiednio przylegać, bez niepotrzebnych zagięć, czy fałd.

Co się tyczy samego koloru Twojej stylizacji, koszula powinna być biała, najlepiej na spinki. Choć czasem dobrze do całości będzie się prezentować kolor niebieski lub różowy – wszystko zależy od ogólnego stylu wesela. W przypadku świadka, warto jednak byś postawił na klasykę. Jeśli wiesz, jaki będzie kolor przewodni całego wydarzenia, możesz spróbować dostosować się do niego. W ten sposób możesz śmiało zmienić barwę marynarki na ten, który będzie tego dnia dominował.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie znajdziesz tego rodzaju propozycje w różnych barwach, koniecznie sprawdź ofertę Giacomo Conti. Znajdziesz w niej garnitury na ślub między innymi w kolorze bordo, butelkowej zieleni oraz granatowym.

Dostosuj swój garnitur na wesele do stylu Pana Młodego

Styl świadka powinien być oczywiście dostosowany bezpośrednio do tego, jak ubrany jest Pan Młody. Dla przykładu, jeśli zdecyduje się on na marynarkę smokingową, wtedy także świadek, może włożyć garnitur w podobnym stylu. Tyczy się to także kolorów oraz dodatków. Główną zasadą jest oczywiście pozostawienie najlepszej stylizacji dla głównych bohaterów tego dnia. Jeśli jednak chcesz się wyróżnić na tle gości, świetnym pomysłem będzie inwestycja w modne dodatki, takie jak wyróżniająca się mucha, wyjątkowa poszetka lub przypinka.

Jeśli szukasz gotowego pomysłu, postaw przede wszystkim na garnitur ślubny w połączeniu z muchą. Taka stylizacja z pewnością pomoże Ci ubrać się adekwatnie do sytuacji. Zdecydowanie jednak zrezygnuj ze sportowych marynarek. Ubrany w odświętne zestawienie nie tylko będziesz się dobrze prezentował, ale także będziesz się dobrze czuł. Wyróżniając się na tle gości, każdy rozpozna w Tobie świadka, a to może pomóc w przypadku spraw organizacyjnych. Osoby zagubione lub potrzebujące pomocy, będą miały zatem pewność do kogo podejść w ważnej sprawie, tak, by nie angażować nadto Pana Młodego.

Postaw na garnitury ślubne, wykonane z najlepszych materiałów

Chcąc ubrać się najlepiej jak to możliwe, potrzebujesz miejsca, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria i włożysz zarówno wygodne buty, garnitur, koszulę, pasek, jak i drobne dodatki. W Giacomo Conti masz dostęp do bardzo szerokiej oferty elementów stylizacji oraz całych garniturów dla świadka, a także dla Pana Młodego. Sprawdź koniecznie najnowszą kolekcję ślubną, niepowtarzalnych kompletów dla mężczyzn.