Diamenty w kuchni – w trosce o komfort, zdrowie i środowisko


Szybsze, ekonomiczne gotowanie

Żyjemy coraz bardziej świadomie, tworząc i wybierając rozwiązania, które pomagają nam dbać o zdrowie i środowisko. Taka idea przyświecała również koreańskim technologom, którzy stworzyli i opatentowali unikatową powierzchnię funkcyjną BLACK CUBE® stanowiącą „serce” naczyń do gotowania marki Kohersen®. BLACK CUBE® to oryginalna struktura plastra miodu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naczynia, pozwala na wyjątkowo efektywne rozprowadzanie ciepła na całej powierzchni użytkowej, by gotowanie stało się szybsze i mniej energochłonne.

Bez przywierania

Wypustki ze stali nierdzewnej tworzące wzór plastra miodu stanowią wyższą warstwę, na której spoczywają potrawy. Powierzchnia poniżej wypustek stanowi natomiast zagłębienie pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu. Dzięki temu naczynia Kohersen łatwiej umyć, zużywając niewielką ilość wody.

 

Bez zadrapań

Naczynia zabezpieczone są dodatkową powłoką DIAMOND, która chroni przed zarysowaniem i jest niezwykle odporna na ścieranie, przez co powierzchnia non-stick dłużej spełnia swoją funkcję. Nawet przy użyciu metalowych akcesoriów.

Mniej tłuszczu, bez szkodliwych substancji

Przygotowanie ulubionych potraw wymaga użycia mniejszej ilości tłuszczu, wspierając nasze wysiłki w zachowaniu zdrowia i wymarzonej sylwetki.

Ponadto, naczynia Kohersen® są wolne od substancji szkodliwych, tj. PFOA I PFOS, które mogą stanowić składnik wielu powłok zapobiegających przywieraniu i są przyczyną m.in. chorób tarczycy i płuc. Substancje te są ponadto zakwalifikowane do grupy związków trwale zanieczyszczających środowisko.