Inauguracja School of Deco by Gabi Prządka – czy nowa szkoła pomoże przełamać impas w branży weddingowej?


W Poznaniu powstała kreatywna szkoła kształcąca kompleksowo przedstawicieli branży ślubnej: dekoratorów, scenografów, wedding plannerów i wielu innych. Szkoła stawia nie tylko na zestaw praktycznych umiejętności fachowych, ale także na pobudzenie kreatywności, trening mentalny i psychologiczny. Inauguruje swoją działalność mimo trwającego kryzysu branży spowodowanego obostrzeniami związanymi z pandemią.

Obecny kryzys ekonomiczny branży ślubnej nie oznacza kryzysu intelektualnego i artystycznego. Świat cały czas pędzi do przodu i jeśli na coś branży ślubnej nie stać, to właśnie nie stać nas na stagnację – mówi założycielka szkoły Gabi Prządka.

Szkoła oferuje kształcenie w kilku modułach adresowanych do dekoratorów, panien i panów młodych, wedding plannerów, oraz innych kreatywnych zawodów związanych z branżą eventową i działalnością scenograficzną. Kompleksowy program kształcenia koncentruje się przede wszystkim na wyzwalaniu kreatywności, a oprócz tego obejmuje umiejętności menadżerskie, finansowe, komunikacyjne oraz bogaty pakiet psychologiczny. Uczestnicy zajęć mają też możliwość otrzymania profesjonalnego wsparcia poprzez indywidualny trening mentalny, mentoring i coaching.

Naszą misją jest wsparcie profesjonalistów w samorozwoju – deklaruje Gabi Prządka. – Ponieważ gwałtownie wzrosły oczekiwania klientów, wymagających niesamowitej elastyczności i innowacyjnych rozwiązań, chcemy wskazać nowe kompetencje i umiejętności, które pomogą rywalizować na tym trudnym rynku. Dzisiejszy biznes potrzebuje szerszego spojrzenia na swoje otoczenie.

PROGRAM SZKOŁY

School of Deco by Gabi Prządka to koncept autorskiej szkoły kreatywnej dedykowanej branży ślubnej, scenograficznej, a także profesjonalistom – stylistom, florystom i wedding plannerom, jak również twórcom- amatorom, pragnącym rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Program kursów stacjonarnych i on-line obejmuje m.in.: projektowanie scenografii i dekoracji, biznesowe aspekty prowadzenia firmy scenograficznej w praktyce, kreatywne narzędzia dla wedding plannera, rozwój kreatywny (trend show i design thinking w ślubnej praktyce), indywidualny mentoring i coaching, tzw. „deco elementarz” dla panien i panów młodych, a także praktyczne warsztaty dla profesjonalistów i amatorów.

Wykłady prowadzą wybitni specjaliści rozmaitych dziedzin, między innymi Jacek Santorski – psycholog, doradca, trener, ceniony wykładowca, mentor i superwizor, uznany autorytet w zakresie psychologii biznesu, Katarzyna Gajek – wybitna wedding plannerka, nazywana Królową Ślubów, producentka spektakularnych realizacji ślubnych – to dzięki niej rynek ślubny w Polsce sprofesjonalizował się, Iza Klein – producentka, reżyserka, szefowa produkcji, stage manager, specjalizująca się w organizacji projektów na dużą skalę (od 1997 roku w branży koncertowej, a od 2000 roku w produkcji video i programów telewizyjnych), Beata Betty Bychowska – jedna z najbardziej cenionych i najbardziej kreatywnych florystek w Polsce i zagranicą, Aneta Opała – niezwykle doświadczona trenerka mentalna sportowców i ludzi biznesu, przedsiębiorczyni, znana i efektywna mówczyni motywacyjna.

Przy układaniu programu szkoły towarzyszyło nam własne, blisko 20-letnie doświadczenie w ArtSize – mówi Gabi Prządka. – Wiemy, jakim wyzwaniem zarówno twórczym, jaki i logistycznym jest projektowanie scenografii ślubnych i eventowych czy organizacja ślubów i wydarzeń. Teraz przyszedł czas, aby się moimi doświadczeniami podzielić z adeptami sztuki ślubnej.

ZAŁOŻYCIELKA I SZEFOWA SZKOŁY

Gabi Prządka jest jedną z najbardziej wziętych producentek scenografii w Polsce. Działa na rynku od blisko 20 lat i w tym czasie zrealizowała setki scenografii dla różnorodnych wydarzeń – ślubów i eventów – od tych najbardziej kameralnych, po wielkoskalowe gale pod marką ArtSize. Posiada unikalne doświadczenie dekoratorskie nie tylko w branży ślubnej, ale także reklamowo-eventowej oraz wnętrzarskiej. Kreacje przygotowane przez Gabi Prządkę są uznawane w Polsce za jedne z najbardziej kreatywnych i odważnych. Projekty, które wychodzą z tej pracowni zapierają dech w piersiach, wzbudzają zachwyt i uznanie całego rynku branży ślubnej, eventowej oraz ich klientów. Pracowała dla wielu znanych marek, luksusowych brandów oraz słynnych osób ze świata sportu, sztuki oraz biznesu, m.in. dla: Łukasza Fabiańskiego, Piotra Zielińskiego, Agnieszki Radwańskiej, Michała Kwiatkowskiego, Justyny Steczkowskiej, Mateusza Ziółko, Sylwi Romaniuk, Wojciecha Kostrzewy, Krzysztofa Pawińskiego, i wielu innych. W swojej pracy łączy precyzyjny warsztat rzemieślniczy z humanistyczną podbudową, sprawiającą, że jej realizacje przeobrażają się w opowieść – o ideach, o życiu, o pasjach. Metaforyczny świat tworzonych przez nią scenografii i projektów wnętrz nacechowany jest artystycznymi odniesieniami, wędrówkami po stylach, zabawą z przestrzenią i formą.
Jako historyk sztuki przez wiele lat zajmowała się wyceną i ekspertyzami dzieł sztuki, współtworzyła kolekcje prywatne i muzealne. Głęboko wierzy, że interdyscyplinarna wiedza, szeroki horyzont i nieustanna ciekawość świata jest niezbędnym warunkiem sukcesu.
Jest również gościem i organizatorem wielu prestiżowych wydarzeń, gdzie w roli wykładowcy wprowadza widzów w świat deco, prowadzi Trend Show, tworzy strefy inspiracji i szkoli. Całość swojego doświadczenia, przekazuje w SCHOOL OF DECO by GABI PRZĄDKA.

Przykładowe realizacje Art Size zobaczysz w naszej galerii poniżej 

Foto: materiały prasowe Art Size