Piękniejemy wiosną dzięki… technologii monojonowej


Współczesna kosmetologia poszukuje składników, które jak najlepiej zaopiekują się skórą kobiety w każdym wieku. Znajduje je albo w zaciszu laboratoriów, albo… wśród towarzyszących nam na każdym kroku składników mineralnych. Sztuka polega na odkryciu sposobów jak najefektywniejszego ich wykorzystania. I sprawienia, żeby na pewno docierały tam, gdzie powinny dotrzeć, czyli w głąb naszej skóry. Technologia monojonowa – polski patent – sprawia, że co do serii Organic Silica nie możemy mieć wątpliwości. Organiczny krzem i miedź zadbają o młodość i odżywienie naszej skóry. W linii Organic Silica znajdziemy między innymi Przeciwzmarszczkowo-odżywczy krem na dzień, na noc, krem pod oczy i balsam do ciała.

Przeciwzmarszczkowo-odżywczy krem na dzień Silor+B+C

Monojony krzemu organicznego uczestniczą w biosyntezie kolagenu i elastyny, wykazują właściwości regenerujące i łagodzące. Miedź, jako pierwiastek naturalnie występujący w organizmie, w formie monojonów dotlenia komórki
skóry oraz opóźnia procesy starzenia. Witamina E wygładza i chroni przed wolnymi rodnikami. Inne antyoksydanty (olej z zielonej kawy i olej arganowy) nawilżają, chronią, odżywiają oraz poprawiają elastyczność skóry. Pantenol koi i łagodzi. Masło kakaowe zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Krem pod oczy z krzemem organicznym Silor+B

Lekki krem nawilżający przeznaczony do pielęgnacji skóry wokół oczu. Oparty na innowacyjnej technologii monojonowej, zwiększającej przenikalność substancji aktywnych przez naskórek. Zawarte w nim monojony krzemu regenerują i koją. Olej z pestek winogron nawilża i poprawia napięcie skóry wokół oczu, a pantenol łagodzi. Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, chroniącym skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Witamina PP stymuluje produkcję kolagenu i hamuje powstawanie wolnych rodników oraz rozjaśnia skórę pod oczami.

Przeciwzmarszczkowo-odżywczy krem na noc Silor+B+Cu
Intensywnie działający krem przeciwzmarszczkowy do nocnej odbudowy komórkowej. Krzem organiczny oraz miedź zawarte w kremie regenerują skórę i spowalniają proces starzenia poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
Olej z zielonej kawy działa silnie antyoksydacyjnie, wzmacnia barierę lipidową naskórka oraz hamuje proces utraty wody. Olej arganowy nawilża i wygładza naskórek, witamina E chroni przed wolnymi rodnikami. Pantenol koi i łagodzi. Masło kakaowe zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry.

Balsam do ciała z krzemem organicznym Silor+B

Wydajny balsam do ciała idealny do skóry podrażnionej, bo łagodzi nieprzyjemne odczucie wywołane przesuszeniem. Krzem organiczny uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny. Olej z zielonej kawy ma właściwości antyoksydacyjne,
chroniąc skórę oraz tkankę podskórną przed działaniem wolnych rodników. Nawilża i działa zmiękczająco. Olej arganowy wygładza, nawilża i wzmacnia naskórek. Witamina B3 łagodzi stany zapalne skóry oraz niweluje
jej szorstkość. Witamina B5 działa łagodząco, aktywując podziały komórkowe naskórka i zapewniając skórze jędrność oraz elastyczność.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność
i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur
minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki i doskonale przenikają do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym.