Zmieniliście datę Waszego ślubu – i co teraz ?


Foto: Shutterstock

Podjęcie tak trudnej decyzji jaką jest odroczenie daty ślubu z pewnością nie jest łatwe i wymaga zmiany planów wielu osób. I co teraz?

Niezależnie od tego czy teraz czujesz smutek, rozczarowanie, żal czy nawet wściekłość pomyśl, że nikt nie był w stanie przewidzieć takiej sytuacji jak pandemia COVID-19, która zmieniła Twoje plany. Weź głęboki oddech, odczekaj trochę czasu i idź do przodu. Zaczęcie wszystkiego od zera może być deprymujące, dlatego przeczytaj co należy zrobić, krok po kroku.

1)  Na początek, zacznij od pozytywnego myślenia – NIE PANIKUJ

2) Trzeba iść na kompromisy, ślub wcale nie musi odbyć się w sobotę – WITAJCIE  PIĄTKOWE czy NIEDZIELNE WESELA !

Okazać się może np., że JESIENNE, ZIMOWE CZWARTKI zostaną NOWYMI SOBOTAMI WESELNYMI. Pamiętaj każda pora roku może być równie piękna na zorganizowanie wymarzonego wesela.

3) Jeżeli masz własnego wedding plannera skorzystaj z jego pomocy, on z pewnością lepiej pomoże Ci zrozumieć zawarte dotychczas umowy, sposób ich anulowania lub zmiany. Jeżeli go nie masz, a czujesz przytłoczenie i pozwala Ci na to budżet, może skorzystaj jednak z jego pomocy.

4) Jeżeli nie chcesz zmieniać miejsca ślubu już TERAZ skontaktuj się, zadzwoń i dowiedz się jakie terminy są wolne. To przede wszystkim miejsce będzie decydowało o nowej dacie ślubu. Większość sal, hoteli czy restauracji będzie Ci życzliwa, dla nich jest to równie trudna sytuacja. Omówcie wspólnie umowę, możliwości odroczenia terminu, rozluźnienia niektórych punktów umowy, aby było to korzystne dla obu stron.

5) Poinformuj od razu swoich gości o zmianie daty. Zrób to za pomocą telefonu, e-mail, sms czy mediów społecznościowych.

Z troską:

Ukochana Rodzino i Drodzy Przyjaciele

Z uwagi na Wasze bezpieczeństwo oraz zdrowie postanowiliśmy zmienić datę naszego ślubu. Jak tylko ustalimy nowy termin ślubu i wesela niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Dziękujemy za Waszą cierpliwość oraz wsparcie i ciepłe słowa. Bądźcie bezpieczni.

Z humorem:

No cóż nie przewidzieliśmy tego 🙂 dlatego z powodu koronawirusa opóźniamy ślub, ale za to mamy więcej czasu na przygotowania i stworzenia większej ilości atrakcji dla WAS 🙂

Informując o nowej dacie nie musisz robić tego ponownie w formie papierowej, wystarczy mail lub post w mediach społecznościowych. Nie przejmuj się drobiazgami.

6) Skontaktuj się z innymi firmami zaangażowanymi w organizację Waszej uroczystości takimi jak np. fotograf czy kwiaciarnia. Nie rezygnuj ze współpracy z nimi. Spróbujcie ustalić wspólnie nowy plan działania, aby uniknąć strat po obu stronach: dla Was utraty zadatków dla firm przyszłego dochodu. Dla nich to też będzie NOWY START.

Nie rezygnuj z marzeń i dotychczasowego pomysłu na ten Wasz WIELKI DZIEŃ –  nadal możesz go mieć – tylko w innym terminie.